foto-1Füsioteraapia kliendi kodus Tartus on mõeldud inimesele, kellel on terviseseisundist tulenevalt raskendatud liikumine väljaspool kodu.

Kodufüsioteraapiat Tartus võib vaja minna väga erinevate terviseprobleemide korral nagu:

  • insuldist taastumine
  • operatsioonide järgne taastumine (puusa- ja põlveliigese endoproteesimine)
  • luumurdude järgne taastumine
  • pea- ja seljaaju trauma järgne taastumine
  • muud rasked haigusseisundid (lihas-närvisüsteemi haigused jne)

Pärast raskemat tervisekahjustust on füsioteraapia kliendi kodus ideaalne keskkond taastumiseks, kuna kodufüsioteraapia toimub kliendile tuttavas ja turvalises keskkonnas, terapeut kasutab peale terapeutiliste harjutuste teraapias ka funktsionaalseid igapäevaelu tegevusi, et taastada kliendi iseseisvat igapäevast hakkama saamist. Samuti õpetab füsioterapeut kliendi lähedastele ja perele klienti abistavaid käsitlustehnikaid või asendravi ning vajaduselt teeb soovitusi kodukohanduse ning abivahendite kasutamise osas.

foto-3Esimesel visiidil vestleb füsioterapeut kliendi ja kliendi lähedastega ning võtab põhjaliku anamneesi. Seejärel teostab füsioterapeut vaatluse ning testide abil füsioterapeutilise hinnangu ning koos kliendi ja kliendi lähedastega püstitatakse selle põhjal teraapia eesmärgid.

Kodufüsioteraapia Tartus võib olla kas ühekordne teenus ainult nõuannete saamisiseks või pidev aktiivne ravi koduses keskkonnas oma lähedase terviseseisundi taastamiseks.