fotod-71Füsioteraapia on kehalistel harjutustel, massaažil ning pehmekoeteraapial ja füüsikalistel meetoditel (elektriravi, ultraheliteraapia, laserravi, sooja- ja külmaravi jne) põhinev teraapia, mille eesmärgiks on täielikult või osaliselt taastada tugiliikumisaparaadi funktsionaalne võime, selleks, et oleks võimalik paremini integreeruda igapäeva elu- ja töökeskkonda. Inimese liigutuslikku tegevust ning funktsionaalset võimekust võivad segada vigastused, haigused, vananemine jne.

Füsioteraapia eesmärgiks on leida parimad võimalused inimese täisväärtuslikuks funktsioneerimiseks igapäevaelus. Ülesanneteks võimalike tervisekahjustuste ennetamine, liigeste liikuvusulatuse ning lihaste jõu ja vastupidavuse säilitamine või parandamine, valu leevendamine.

fotod-80

Füsioteraapia on mõeldud inimesele kelle igapäeva elu segavad erinevad terviseprobleemid nagu:

  • Valu (seljavalud, erinevad liigesvalud, lihasvalu, ülekoormusest tingitud valud, peavalud jne);
  • Liigutuslik defitsiit (liigeste jäikus, lihasjõu vähenemine, lülisamba liikuvuse häire jne);
  • Haigusseisundist tingitud funktsioonihäire (insuldi, vähk-kasvaja, närvi-lihas süsteemi haarava haiguse jne tagajärjel tekkinud funktsioonihäire);
  • Tursed (operatsiooni või haigusseisundi tagajärjel tekkinud tursed, lümfostaasid);
  • Ja teised terviseprobleemid (asümmeetriline kehaasend, skolioos jne)

fotod-62

Füsioteraapias kasutatakse pehmekoeteraapiat, massaaži, liigesmanipulatsioone, kinesioteipimist ja füüsikalise ravi protseduure (elektriravi, ultraheli teraapiat, laserravi, külma- ja soojaravi) sõltuvalt probleemist ning vajadusest. Samuti õpetatakse sooritama vajalike terapeutilisi harjutusi ja koostatakse individuaalne treeningkava koduseks harjutamiseks.

Füsioteraapia teenus sisaldab põhjalikku anamneesi võtmist, füsioterapeutilist vaatlust ning erinevate füsioterapeutiliste testide sooritamist terviseprobleemi põhjuste selgitamiseks. Seejärel füsioterapeutilist sekkumist ning koduse harjutusvara koostamist. Korduv visiitidel hinnatakse teraapia efektiivsust ning vajaduselt korrigeeritakse sekkumistehnikaid. Füsioterapeut ootab alati kliendi aktiivset kaasa mõtlemist ning kuulab ära kliendi individuaalsed teraapia soovid ning eesmärgid, et üheskoos terviseprobleemile parim ning individuaalne lahendus leida.

Füsioteraapia teenusele tulles palume kaasa võtta olemas olevad antud haigusseisundit käsitlevad arstlikud dokumendid (arstlik anamnees, röntgen ülesvõte, MRT vastus). Füsioteraapia teenusele võib tulla ka juba enne arstlike uuringute tegemist. Sel juhul nõustab füsioterapeut vajalike lisauuringute osas.